Prelegenci
2024
Poznaj Ekspertów, którzy wystąpią podczas konferencji
Paweł Adamczyk
Z dekadą doświadczenia w dziedzinie sprzedaży technologii, pasjonuję się wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań do napędzania transformacji biznesowej. Mając możliwość współpracy z najnowszymi technologiami, takimi jak ML/AI, ekosystemy chmurowe, ERP/WMS oraz cyfryzacją opartą na inteligentnym zarządzaniu danymi, poznałem wiele sposobów na wprowadzanie innowacji.
Moim celem zawsze było skupienie się na przynoszeniu konkretnej wartości ludziom, niezależnie od tego, czy są to startupy, czy ugruntowane przedsiębiorstwa, pod warunkiem, że korzyści są widoczne dla wszystkich. Poza pracą pasjonuję się sportem, wymagającymi grami oraz gotowaniem. Moje zaangażowanie w wykorzystywanie technologii dla pozytywnych zmian napędza mnie do działania w tej dynamicznej branży.
Piotr Bogucki
Dyrektor Techniczny – Lean Technology Poland, odpowiedzialny za wdrażanie nowoczesnych technologii. Od blisko 20 lat pomaga zakładom produkcyjnym w projektach związanych z optymalizacją transportu wewnętrznego, ergonomią pracy itd.
Odpowiedzialny za wdrożenie tysięcy projektów m.in. linie montażowe, roboty AGV, systemy lokalizacji, systemy wspierające kompletację. Współpraca zarówno z dużymi międzynarodowymi koncernami jak i małymi lokalnymi firmami, głównie z obszaru motoryzacji, AGD, lotnictwa i elektroniki.
Jonasz Borowski
Obecnie Dyrektor działu RFID w firmie PPU COMEX Sp. z o.o. Pasjonat technologii RFID w praktycznych zastosowaniach. Poprzednio lider projektu 100% RFID w sieci Decathlon Polska.
Krzysztof Chaładyn
Wiceprezes Zarządu i Współzałożyciel Otimo Sp. z o.o., która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych algorytmów służących do rozwiązywania problemów optymalizacji kombinatorycznej. Członek Zarządu LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej. Biznesmen, innowator, manager z wieloletnim doświadczeniem we wprowadzaniu na rynek pionierskich rozwiązań z obszaru nowych technologii.
Od 10 lat współtworzy (jako właściciel, CEO, udziałowiec, kierownik projektu) startupy i inicjatywy związane z optymalizacją procesów, machine learning, AI, SaaS, informatyzacją czy szeroko rozumianymi usługami internetowymi.
Tomasz Dębicki
mgr inż. Tomasz Dębicki – inżynier logistyki, absolwent Wyższej Szkoły Logistyki
w Poznaniu. Dyrektor Logistyki w spółce ASMET w Regułach k. Warszawy, jednej
z największych firm z branży elementów złącznych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Opracował i zapoczątkował w Asmet dostawy elementów złącznych w systemie kanban bezpośrednio na linie montażowe firm produkcyjnych. Wdrożył również system ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem, a także system WMS (z ang. Warehouse Management System), służący do obsługi nowoczesnego centrum logistycznego z automatycznym magazynem pojemnikowym, oraz wiele innych innowacyjnych rozwiązań logistycznych.
Bartłomiej Jabrocki
Odpowiedzialny od 11 lat za rozwój i wdrożenia systemów logistycznych w OPTIDATA. Koordynuje działania związane z cyfrową transformacją firm w obszarze transportu i logistyki. Posiada doświadczenie w kierowaniu zespołami wdrożeniowców.
Prowadził duże projekty między innymi dla takich firm jak: Cersanit SA, Żabka Polska, Ciech SA, Onninen, Lafarge Holcim, Navo Orbico, Velvet Care, Agrecol, Moje Bambino. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Bierze udział w wielu branżowych wydarzeniach, wspiera inicjatywy związane z rozwojem technologicznym, które pomagają usprawniać procesy logistyczne.
Robert Karwacki
Solutions System Designer, Signify Polska
Ekspert w dziedzinie systemów sterowania i innowacyjnych rozwiązań z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży oświetleniowej. Ściśle współpracujący z kluczowymi polskimi architektami i biurami projektowymi przy najbardziej innowacyjnych projektach.
W kręgu jego głównych zainteresowań znajdują się systemy sterowania oświetleniem oraz to, jak najnowsze technologie mogą wpływać na nas i naszą planetę.
Jakub Kocjan
Specjalizacja Lean Manaegment. Absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice Śląskiej. Ukończył studia podyplomowe „Akademia Lean Lidera – Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jego przygoda z Lean rozpoczęła się wraz z podjęciem pierwszej pracy w przemyśle samochodowym.
Posiada certyfikaty Lean Implementer i Six Sigma. Od kilku lat rozwija LeanCenter.pl – największy polski serwis internetowy poświęcony tematyce ciągłego doskonalenia. Wykładowca Politechniki Śląskiej (Lean Manufacturing). Autor gry warsztatowej Koromo.
Krystian Kogut
Dyrektor Sprzedaży Międzynarodowej, Członek Zarządu. Wszechstronnie wykształcony: technik ekonomista, licencjat dziennikarstwa i komunikacji społecznej, magister teologii. Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Doświadczenia zawodowe zdobywał w Polsce, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i we Włoszech, w różnorodnych branżach: od rolnictwa i gastronomii, poprzez handel internetowy, po bankowość i oświatę. Przełożyło się to na zdobycie bogatego doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku. Włada kilkoma językami: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Posiada certyfikat: The Certification for Business Process Simulation Modeler. W 2017 roku podjął pracę w InterMarium, jako Konsultant ds. Marketingu i Public Relations. Od 2018 roku: Dyrektor Międzynarodowej Sieci Dystrybucji w InterMarium, odpowiedzialny za budowę i rozwój międzynarodowej sieci sprzedaży. Współkształtuje politykę wizerunkową i informacyjną firmy. Członek Zarządu Fundacji InterMarium.W 2022 powołany do Zarządu Spółki InterMarium w randze członka zarządu.Prywatnie, pasjonat historii, polityki, geopolityki i piłki nożnej.
Jarosław Mamala
Profesor Jarosław Mamala jest pracownikiem naukowym Katedry Pojazdów Politechniki Opolskiej, a jego działalność naukowo-badawcza jest związana z szeroko pojętą motoryzacją. W tej dziedzinie opublikował wiele artykułów naukowych m.in w Europie, USA, Chiny, Japonia, Szwajcaria czy Indie.
Opatentował kilkanaście rozwiązań technicznych, za które otrzymał medale na międzynarodowych wystawach wynalazków w Brukseli, Genewa, Norymberga czy Warszawie. Kierownik i uczestnik wielu projektów badawczo-rozwojowych realizowanych finansowanych z różnych źródeł. Ekspert w zakresie projektów finansowanych przez NCBIR, NCN, MFiPR, M-EraNet czy regionalnych RPO.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy poza uczelnią, gdzie pracował w sektorze motoryzacji na rzecz partnera grupy VW. Swoje doświadczenie zawodowe budował na stanowisku dyrektora ds. technicznych, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż i serwis samochodów w południowo-zachodniej części Polski. Od roku 2012 pełni funkcję Prezesa Zarządu nowo powstałego w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu.
Grzegorz Mazurkiewicz
Dr Grzegorz Mazurkiewicz prof. SAN, wykładowca akademicki na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, od 25 lat związany z branżą TSL jako praktyk, uzyskane doświadczenie zawodowe wykorzystuje w procesie dydaktycznym. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Klastra Lodzistics (Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej).
Do głównych obszarów badawczych należy problematyka transportu i spedycji w handlu międzynarodowym, regulacji prawnych dotyczących transportu, zarządzania łańcuchami dostaw.
Adam Pajda
Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie kierunku Mechatronika, specjalność „Systemy Inteligentne”. Od początku pracy zawodowej związany z firmą ASTOR. Aktualnie dyrektor jednej z czterech linii biznesowych w ASTOR: Intralogistyki, odpowiedzialny za budowanie biznesu w tym obszarze, współpracę z dostawcami, integratorami systemów i firmami produkcyjnymi.
Aktywny promotor technologii przemysłu 4.0. W dostarczanych rozwiązaniach , wraz z zespołem z powodzeniem stosuje systemy inteligentnej intralogistyki i robotyzacji z uwzględnieniem robotów mobilnych, przemysłowego internetu rzeczy, big data oraz technologii cyfrowego bliźniaka (digital twin).
Przez cztery lata zarządzał zespołem sprzedażowym – krakowskim oddziałem firmy ASTOR, pomagając w transformacji cyfrowej firm produkcyjnych oraz rozwoju integratorów systemów.
W roli menedżera ds. kluczowych klientów odpowiedzialny za współpracę z największymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Prowadził projekty robotyzacji procesów i linii produkcyjnych, konsultował realizację systemów zarządzania produkcją, odpowiedzialny za analizy koncepcyjne, techniczne i ekonomiczne inwestycji.
Marcin Pawęska
Dr Marcin Pawęska, prof. MWSLiT. Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki I Transportu. Od 2012 prezydent The Chartered Institute of Logistics and Transport (CILT) w Polsce – organizacji zrzeszającej 34 000 specjalistów branży TSL w ponad 100 krajach.
Doktor Pawęska posiada wieloletnie doświadczenie w konsultingu strategicznym, jest również aktywnym promotorem wiedzy w obszarze logistyki i zarządzania. Autor szeregu publikacji naukowych, organizator i uczestnik niezliczonych konferencji i seminariów poświęconych szeroko rozumianej branży TSL. W styczniu 2024 roku otrzymał tytuł doktora Honoris Causa prestiżowej uczelni NAU (National Aviation University) w Kijowie.
Marek Sekieta
doc. dr inż. Marek Sekieta, Prezes Zarządu Związku Pracodawców „LODZistics” – Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej, pracownik Instytutu Zarządzania Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, wydziałowy koordynator ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, konsultant w zakresie optymalizacji procesów logistycznych.
Przewodniczący Rady Kierunku studiów Logistyka na Politechnice Łódzkiej, współautor programu studiów tego kierunku. Promotor wielu prac dyplomowych realizowanych na potrzeby przedsiębiorstw.
Mariusz Stasiak
Prezes Zarządu Emapa Od 2002 roku związany z Emapa S.A. kreując kierunki jej rozwoju. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, w wyniku których powstały kluczowe produkty i usługi powiększające portfolio Spółki Emapa.
Wśród nich znajdują się rozwiązania umożliwiające wyliczanie tras i kosztów dla pojazdów ciężarowych, oprogramowanie do nawigacji, system utrudnień online Traffic, czy analizy geomarketingowe. Zbudował zespół badawczo rozwojowy zajmujący się rozwojem nowoczesnych algorytmów optymalizacyjnych. Efektem prac zespołu jest stworzenie jednej z najlepszych i najbardziej uniwersalnych technologii do optymalizacji problemów transportowych co zostało potwierdzone pobiciem ponad 250 rekordów światowych w tym instytutu Gehringa i Hombergera. Nadzorował największe wdrożenia technologii Emapy u klientów, dla m.in. Apple, Castoramy, InPost, Raben, Neuca i wielu więcej.
Łukasz Szłapa
Absolwent Politechniki Opolskiej na wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Specjalista z zakresu wdrożenia systemów usprawniających wydajność produkcji oraz optymalizacji procesów.
Od dwóch lat pracownik firmy TURCK, pracujący w dziale Solution. Odpowiedzialny za prowadzenie projektów oraz wykonywanie koncepcji rozwiązań dla indywidualnych potrzeb klienta.
Marek Wojnecki
Przedstawiciel Techniczno-Handlowy, rozwój sprzedaży automatyki pojemnikowej LoopStore ze strukturami regałowymi NEDCON Silesia. Osobiste zainteresowanie logistyką, intralogistyką i automatyką.
Wieloletnie doświadczenia w sprzedaży wyposażenia magazynowego i automatyki magazynowej. Oferowane rozwiązania automatyki LoopStore – polskiej technologicznej firmy z Katowic, koncentrują się na automatyce pojemnikowej dla małych i średnich firm z sektora logistyki i przemysłu. Osobiście zainteresowany rozwiązaniami szytymi na miarę, stanowiącymi często wyzwanie dla obydwu stron uczestniczących w procesie dochodzenia do optymalnego rozwiązania. W czasie takiej współpracy dochodzi do nawiązywania wzajemnych relacji i budowania zaufania pomiędzy stronami, co często decyduje o pozytywnym sfinalizowaniu transakcji.
Bogumił Zięba
Prezes spółki Inovatica AGV, specjalizującej się w wdrożeniach autonomicznych wózków widłowych w obszarze intralogistyki. Z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań i wprowadzaniu ich na rynek, zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.
Jego działalność obejmuje zarządzanie oraz koordynację prac badawczych. Jest autorem dziewięciu publikacji naukowych w dziedzinie informatyki oraz projektów badawczo-rozwojowych. Uznany za jedną z najbardziej wpływowych i innowacyjnych postaci w środowisku biznesowym przez instytucje takie jak Res Publica, Google, Fundusz Wyszehradzki oraz Financial Times.
Poza pracą zawodową, jest miłośnikiem tenisa, regularnie odwiedza siłownię i jest zapalonym narciarzem. Ma także pasję do literatury, spędzając wolny czas na czytaniu książek, co pozwala mu na relaks i rozwijanie osobistych zainteresowań.