Przejdź do treści
logo-3

Współpraca
Nauka – Biznes 2024

Program konferencji 2024

Algorytmy optymalizacyjne oraz sztuczna inteligencja (AI) w logistyce

Algorytmy optymalizacyjne oraz sztuczna inteligencja (AI) odgrywają kluczową rolę w optymalizacji procesów logistycznych. Wykorzystując zaawansowane techniki matematyczne i uczenie maszynowe, te narzędzia pozwalają na zoptymalizowanie tras, optymalizację procesów magazynowych (np. Order Picking) czy optymalizację procesów dystrybucji. Algorytmy przyczyniają się do zwiększenia efektywności i wydajności operacyjnej i obniżenia kosztów logistycznych. Natomiast, sztuczna inteligencja, wykorzystując analizę dużych zbiorów danych oraz algorytmy uczenia maszynowego, umożliwia bardziej zaawansowane przewidywanie popytu, optymalizację zapasów oraz dynamiczne dostosowywanie planów transportowych do zmieniających się warunków.

BOGUMIŁ ZIĘBA CEO, INOVATICA AGV  i KRZYSZTOF CHAŁADYN Wiceprezes Zarządu, Otimo sp. z o.o.

Rewolucja w branży automotive: napęd elektryczny, ogniwa wodorowe, czy może jednak silniki spalinowe?

Podczas prezentacji poruszone zostaną kwestie zmian systemowych w branży automotive, a w szczególności trendy w rozwoju nowoczesnych układów napędowych w tym elektrycznych, ogniw wodorowych, a także spalinowych.
Przedstawione zostaną różnice w technologii ich wykonania i postrzegania przez użytkowników czy ich wpływ na potencjalne zmiany na przemysł motoryzacyjny. Zostaną omówione zalety i wady każdej z tych technologii, ich zróżnicowane zastosowania oraz perspektywy rozwoju z uwagi na znaczenie ekologiczne i ekonomiczne poszczególnych rozwiązań.

Prof. Dr hab. Inż. Jarosław Mamala Prezes Zarządu, Park Naukowo – Technologiczny

LiFi - Szybki i bezpieczny Internet za pomocą światła

Każdego dnia coraz więcej urządzeń łączy się z Internetem, w większości bezprzewodowo. Częstotliwości radiowe są coraz bardziej zatłoczone. Czy mamy jakąś alternatywę? A co z bezpieczeństwem? Posłuchaj naszego wykładu, aby dowiedzieć się więcej.

Robert Karwacki – Solutions System Designer, Signify Polska

Modelowanie elastycznych systemów produkcyjnych z wykorzystaniem FlexSim®

dr inż. Sławomir Luściński, adiunkt w Katedrze Inżynierii Produkcji, Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej.

Zastosowania AI w Logistyce i Produkcji

Dr inż. Katarzyna Rudnik i dr Izabela Czabak Górska, Politechnika Opolska

30% niższe koszty transportu dzięki optymalizacji tras

Gdzie, co  i ile można zaoszczędzić w transporcie, spedycji czy dystrybucji?  Jak to wdrożyć? Czy to jest dla mnie? Co to jest ta optymalizacja? Gdzie mogę ją zastosować i jakie przyniesie mi korzyści? Jak to wdrożyć?
Na wszystkie te pytania odpowie Mariusz Stasiak – prezes zarządu Emapa S.A., dostawcy rozwiązań mapowych dla branży transportowej.

Mariusz Stasiak Prezes Zarządu Emapa S.A.

Dobre i najlepsze praktyki w logistyce

Zmiany zachodzące w logistyce to nie tylko zastosowanie sztucznej inteligencji i cyfryzacja łańcuchów dostaw, ale także zmiany w sposobie działania i wykorzystywaniu posiadanych zasobów przynoszące konkretne i pozytywne rezultaty oraz zawierające w sobie pewien potencjał innowacji. Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniami które mogą być dobrymi praktykami w tym zakresie.

dr Grzegorz Mazurkiewicz prof.SAN Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Działania w ramach Centrum Naukowo-Wdrożeniowego Centrum Naukowo-Wdrożeniowego Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego CENWIS

dr inż. Sławomir Luściński, Kierownik Laboratorium Modelowania Inteligentnych Systemów Produkcyjnych w Centrum Naukowo-Wdrożeniowym Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego CENWIS Politechniki Świętokrzyskiej.

Inteligentna intralogistyka, czyli jaka?

Gdzie Inteligencja w systemach przemysłowych nie powinna kojarzyć się wyłącznie z rozwiązaniami AI . Próba szerokiego spojrzenia na transport wewnątrzzakładowy bazując na rzeczywistych use-case’ach z perspektyw autonomicznych robotów mobilnych, skalowalnych rozwiązań klasycznego przepływu materiałów i hybrydowych systemów intralogistyki łączących różne technologie.

Adam Pajda Dyrektor Linii Biznesowej Intralogistyka, Astor

godzina 9:00

10.04.2024

Politechnika Opolska, ul. Mikołajczyka 16